Důvody výpovědí

Je dalších mnoho důvodů, kdy můžete ukončit povinné ručení (http://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni). Vždy je třeba tuto žádost o ukončení povinného ručení zaslat pojišťovně písemně, vždy je potřebné, abyste jej opatřili datem a podepsali. Vždy bude pojišťovna trvat na vrácení zelené karty, takže je nutné ji přiložit. A pak už jen musíte doložit doklady, které odůvodní vaši žádost o ukončení pojištění o odpovědnosti z provozu vozidla, dle zákona č. 168/1999 Sb, tedy povinného ručení, nebo více známého zákonného pojištění. A nezapomeňte vždy požádat pojišťovnu, aby vám poslala doklad o bezeškodném průběhu. A také napsat, jak vám mají být poslány peníze z případného přeplatku na pojistném.

Výpověď ke konci pojistného období

Bude vám končit pojistná smlouva a vy už nemáte zájem o její prodloužení? Můžete výpověď písemně vypovědět. Ale pozor! Aby byla výpověď platná, musíte ji vypovědět šest týdnů před jejím ukončením. Tzn. Např. uzavřeli jste pojistnou smlouvu 15.10.2012, můžete ji vypovědět k 14.10.2012, ale doručena na pojišťovnu musí být 1.9.2012. Toto upravuje zákon č. 37/2004 Sb. o pojistné smlouvě.

Výpověď do dvou měsíců

Toto je výpověď, kterou můžete podat bez udání důvodů. Myšleno výpověď do dvou měsíců od data sepsání pojistné smlouvy. Tahle možnost je tady pro ty, kteří si koupi automobilu rozmysleli. Od doručení ovšem začne běžet ještě osmidenní výpovědní lhůta.

Výpověď z důvodu odhlášení vozidla

V tomto případě existují dvě varianty. Totiž odhlášení vozidla z dočasného provozu, nebo odhlášení vozidla z trvalého provozu. V prvním případě se jedná o dočasné vyřazení vozidla z provozu. V tomto případě nahlásíte své rozhodnutí příslušnému obecnímu úřadu a odevzdáte registrační značky, do tzv. depositu. Pojišťovně spolu s výpovědí pojistné smlouvy musíte předložit kopii velkého technického průkazu, kde je zapsáno dočasné vyřazení vozidla z evidence. Jakmile si značky zase vyzvednete, je třeba okamžitě uzavřít novou pojistnou smlouvu.

V druhém případě je to jasné. Každý automobil jednou doslouží a stává se z něj vrak. Musíte jej ekologicky zlikvidovat a s dokladem o likvidaci dojít na obecní úřad, kde vám trvale automobil vyřadí z evidence. Pojišťovně v tomto případě předložíte opět kopii velkého technického průkazu, kde je trvalé vyřazení vozidla z provozu zapsáno. Některým pojišťovnám stačí záznam o ekologické likvidaci vozidla.

havarijní pojištění na auto, srovnejte si nejlevnější povinné ručení, placení pojištění vozidel online 

Ukončení povinného ručení